Vigan. Szczypta Hiszpanii na Luzonie.

Vigan to miasto położone na Luzonie, w części Ilocos Sur. Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że jest to jedyne w Azji miejsce gdzie jest stare miasto. Taką oto spuściznę pozostawili po sobie Hiszpanie po kolonizacji Filipin. W 1999 roku zostało wpisane na światową listę UNECO i nazywane jest Kolonialną Perłą Północy Luzonu.

Kolonialne kamienice, częściowo odnowione, częściowo niszczejące prowadzą do rynku na którym znajduje się plac z fontannami, które co wieczór prezentują niezwykłe szoł przy dźwiękach muzyki klasycznej, oraz katedra świętego Pawła z 1970 roku.

Pogoda nas troszkę nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziło mi to zupełnie w tym by złapać za aparat i wyruszyć w miasto.

Przemierzając kolejne metry tego miasta, utwierdzam się tylko w swoim przekonaniu jak bardzo zakochana jestem w Filipinach, w uprzejmości i otwartości mieszkańców, w ich promiennych uśmiechach, w niezwykłości tego kraju, w jego różnorodności.

Pierwsze wrażenia ze spaceru przez Vigan, są pełne pozytywnych doznań i kończymy je jednym z kilku polecanych dań czyli Pinacabet Pizza w Caffe Luna, może nie była to najlepsze pizza jaką jadłam ale była naprawdę dobra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *