Trasa: Perth – Exmount cz IV – Coral Bay

Kolejnym przystankiem na naszej trasie było Coral Bay, ale za nim do niego dotarliśmy zjechaliśmy z trasy do miejscowości Karnarvon, a po co po browarek 😉 hehe ponieważ tam znajdował się jedyny sklep alkoholowym w którym można było zrobić zaopatrzenie na dalsza trasę.

Coral Bay  czyli Zatoka Korala albo Koralowa, oddalona jest od Perth 1200 km. Jest to małe miasteczko, położone nad Oceanem Indyjskim, słynące z Ningaloo Reef, znanej rafy koralowej, która zaczyna się już z brzegu.

Dodatkowo jest tutaj dość sporo tras 4WD i my postanowiliśmy sprawdzić jedną z nich. Momentami było naprawdę grząsko i stromo ale daliśmy radę 🙂 Dotarliśmy na jedną z malowniczych plaż osłoniętą wydmami i tam postanowiliśmy pozostać na noc, rozbijając obozowisko na dziko.

Każdemu ten pomysł pasował, po za Strażnikiem, który oznajmił nam, że nie możemy tu zostać, bo nie jest tutaj dozwolony nocleg. Jeśli jednak złamiemy ten przepis wypisze nam on mandat w wysokości 100$ i możemy spać słodko 😉
Powiedzieliśmy, że się zastanowimy i damy mu odpowiedź jak będzie wracał z patrolu.
Po niespełna 10 minutach przyjechał do nas i powiedział, że „Dziś jest nasz szczęśliwy dzień!” nie może nas ukarać bo tam dalej rozbili się jego znajomi!!!
Choć byliśmy gotowi zapłacić i zostać, to wiadomość ucieszyła nas bardzo, zostaliśmy na noc na cudownej plaży 🙂

Rano zjedliśmy śniadanie nad brzegiem oceanu, poplażowaliśmy, popływaliśmy, a Halinka zakopał piwko żeby się chłodziło co nie było złym pomysłem, do momentu kiedy przyszedł przypływ i nie pozwolił na wykopanie piw ponownie 😉
Więc wróciliśmy do miasta, ogarnęliśmy się i ruszyliśmy do Exmouth.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *