Trasa Perth – Exmouth cz. II – Francicois Peron National Park.

Podróżowanie po Australii to zupełnie nowe doświadczenia – pola namiotowe z nienagannym zapleczem sanitarnym za 20$ od osoby, do tego grille publiczne dostępne w większości parków. Na wjazdach do Parków Narodowych skrzynki z kopertami do których wrzuca się opłatę za wjazd – super!
Wracając do naszej podróży na północ zachodniego wybrzeża, kolejnego dnia odwiedziliśmy Narodowy Park Francicois Peron jest to część Shark Bay (zatoki rekina), która pokryty jest czerwonymi wydmami z turkusową wodą, gdzie kiedyś było duszpasterstwo, które zajmowało się hodowlą owiec i toczyło leniwa życie na pustyni. Trasy przejazdu po parku są dla samochodów z napędem 4×4 , dlatego jeśli ktoś lubi offrodową jazdę tutaj będzie w raju 🙂

Po za kontrastami czerwieni z turkusem i zabawami 4WD, docieramy do  Peron Homestead Precint, który prezentuje jak wyglądało życie w tym starodawny domostwie. Ten nazwijmy to „skansen” przedstawia historie mieszkańców, kolonizacji europejskiej, można  zobaczyć jak wyglądały pokoje oraz poszczególne stacje hodowli owiec.
A na sam koniec można się zrelaksować w gorącym artezyjskim jacuzzi  🙂 🙂 🙂 Australio jak Cię nie wielbić za takie widoki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *