Weekendowy wypad na Fremantel

Marta_Duczi_Duczman_DucziwDrodze

Fremantel zwane też Freo to dzielnica w Perth, w której znajduje się główny port w Australii Zachodniej. Nazwa pochodzi od założyciela osady Charlesa Fremantle’a, który przybył  w maju 1886 roku, założył tu Kolonię Swan River. Kiedy Chearles Fremantle, opuścił Australię, James Stirling, nazwa osadę jego nazwiskiem. To taki wstęp, do oddzielnego artykułu do którego zbiera materiał poświęconego tylko historii tego miejsca, bo ma w sobie coś takiego, że chce o nim napisać obszerniej.

W jeden z pierwszych weekendów po przyjeździe do Perth, Kasia z Tomkiem zabrali nas na Fremantel, który jest jak połączenie Nowego Światu, Karkowskiego Przedmieścia i Targi Śniadaniowego na Żoliborzu. Jest tam targ ze świeżymi warzywami, owcami, serami, wędlinami, organiczne stoisko oraz stoiska z jedzeniem i szpargałami przeróżnymi.

Dookoła tego miejsca zaś dzieje się wiele dodatkowych animacji kącik dla dzieci – gry, zabawy, malowanie buziek, uliczni komicy robiący performance zbierające tłumy ludzi. Gwarno i troszkę tłoczno, z restauracji i barów wysypują się ludzie w każdym wieku, ulice tętnią życiem.

Zobaczcie sami kilka fotek z tego miejsca: (więcej dołączę jak będzie lepszy net ;))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *