Wizyta Gigantów w Perth!

W weekend 13 – 15 lutego, na ulicach Perth zagościło spektakularne przedsięwzięcie teatru ulicznego Royal de Luxe w ramach Fringe Festival, który aktualnie się tutaj odbywa. Była to wizyta GIGANTÓW – Dziewczynki i Nurka, a twórcą tego wydarzanie był znany na całym świecie twórca teatru ulicznego Jean Luc Courcoult.

Te rzeczone GIGANTY to lalki, monstrualne kukły liczące 11 metrów wysokości prowadzone przez dźwigi oraz obsługiwane przez sztab ludzi. Ich wykonanie jest bardzo, ale to bardzo realistyczne. Wykorzystując odrobinę swoją kreatywność i dopuszczając do głosu swoje wewnętrzne dziecka, można przenieść się w cudny bajkowy świat, którego dopełnieniem jest niezwykła muzyka. Przyznaje, że poczułam się przez chwilę jak postać z przygód Guliwera 🙂

Spektakl rozłożony był na trzy dni, a każdy dzień opowiadał jeden z elementów historii Gigantów. By nie powielać treści zachęcam do przeczytania KLIK lub zobaczyć tutaj, krótkiego materiału video:

W sobotni wieczór, kiedy to Giganty były już w Perth drugi dzień Ja, Halinka i Rafał wybraliśmy się na przemarsz przez miasto, który zaczynał się w centrum w okolicach ulicy William St, a skończył się w Langley Park. Ze względu na ilość ludzi, która zgromadziła się wokół tego wydarzenia, wybraliśmy się rowerami, które swoją droga są jednym z lepszych inwestycji w ostatnim czasie 🙂 Gdy dojechaliśmy na wysokość Langley Parku, gdzie właśnie przejechała obok nas Dziewczynka, wprowadziła mnie w baśniowy świat zostałam oczarowana i choć nie lubię tłumów, bo przyprawiają mnie o słabość, to świat zewnętrzny zniknął, a my czmychnęliśmy rowerami w kolejne miejsce, gdzie był już Nurek i oczekiwał na Dziewczynkę. Spotkanie tych tej dwójki pełne było wspaniałej muzyki i niezwykły gestów. Ja oczarowana tym nowatorskim obliczem sztuki, które w sposób surrealistyczny stało się bardzo realistyczne, dałam się prowadzić przez tłum trójce australijskich dzieciaków, które niczym wąż prześlizgiwały się przez tłum. To było coś niezwykłego. Część dnia drugie zakończyła się pełnym dynamizmu powietrznym tańcem Dziewczynki w rytm nowoczesnej muzyki.

Ponieważ moje zdjęcia uważam,że nie oddają pełnego obrazu ogromu Gigantów, to kilka zdjęć pożyczonych ze strony royal-de-luxe.com, by pokazać Wam dokładnie o czym pisze, a zaraz po nich to co ja napstrykałam w ten sobotni walentynkowy wieczór 🙂

A teraz kilka zdjęć Gigantów moim okiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *