Qigong. Energetyczny początek dnia.

Będąc na Bali w Magicznym Miejscu w ukochanej Candidasie, jednego z poranków zobaczyłam dziewczynę, która na pomoście robiła jakieś bardzo interesujące ćwiczenia. Może to zabrzmi dziwnie, ale nie mogłam od niej oderwać wzroku, bo robiła to z taką gracja i spokojem. Widać było, że jej ciało jest w pełnej harmonii.
Gdy zakończył swoje ćwiczenia, podeszła do niej i zapytałam co robiła przed chwilą, odpowiedziała, że to było Qigong i Tai Chi.
Korzystając z okazji zapytałam czy jutro rano możemy i pokazać swoje ćwiczenia? 🙂
Zgodziła się, umówiłyśmy się na 7:30 rano.
Następnego poranka spotkałyśmy się na tym samym pomoście i przy szumach fal z wstającym słońcem, zaczęłyśmy od rozmowy o tym dlaczego chce tego spróbować, o mojej podróży, o jodze i o zdrowiu.

Przekazała mi kilka cennych rzeczy na temat zdrowia i równowagi, podkreślała kilku krotnie, że niezmiernie ważne jest to by dzień rozpocząć ciepłym napojem – mogę być to zioła, może być to woda z cytryną czy imbirem, ale ważne jest by było to ciepłe (oczywiście kawa się nie liczy ;)) Opowiedziała mi też o samym Qigong, bo na tym głównie się skupiłyśmy.

Czym jest Qigong (czi kung)?
Otóż są to ćwiczenia, pochodzące ze starożytnych Chin. Nazwa składa się ze słów Qi – energia życia oraz Gong – opanowanie czegoś idealnie, perfekcyjne, czyli nazwa ta znaczy w dosłownym tłumaczeniu perfekcyjne opanowanie energii życia!
Technika ta może być stosowana w celach medycznych, medytacyjnych i jako sztuka walki. Podczas jej wykonywania ważna jest odpowiednia postawa, skupienie umysłu oraz oddech.

Jak technika Qigong wpływa na organizm?
Technika ta oparta jest na wiedzy o meridianach i o energii przepływającej przez nie. Tak wygląda mapa meridianów:

6450e58b19cc22508443b804402cd0e6

Podczas praktyki Qigong zwiększa się świadomość i kontrola mięśni oraz samoświadomości (zauważenie oddechu, odblokowanie emocjonalne, uczucie wewnętrznej harmonii).
Qi Gong należy do metody,w której rozwój wewnętrzny zaczynają od pracy z ciałem.
Pracując na poziomie ciała fizycznego uczy większej samoświadomości fizycznej, emocjonalnej i oddechowej.Zgłębiając dalej tą technikę dowiedziałam się, że oddziałuje ona na układ krążenia, pokarmowy, nerwowy i hormonalny.

Moja przewodniczka okazała się być najlepszy wyborem bo Soojin tak ma na imię, jest z Korei i mieszka na Bali od kilku lat i jest jest instruktorką Tai Chi oraz Qigong. Przyciągamy to czego chcemy i na co jesteśmy gotowi 🙂
Spotkanie trwało ok 1,5 godziny i były to najfajniejsze ćwiczenia jakie kiedykolwiek wykonywałam w życiu, a moje ciało po nich było rozciągnięte i przepełnione energią i spokojem.

Znalazłam w internecie ten o to filmik instruktażowy i tak rozpoczynam każdy dzień. Polecam i zachęcam do spróbowania to tylko 20 min 🙂

A tu jest filmik w języku polskim, który wyjaśnia dokładniej o co chodzi w technice Qigong.

Warto spróbować tak rozpocząć dzień to nic nie kosztuje, a można tylko zyskać bardzo fajny dzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *