Moalboal. Nurkowanie wyspa Pescador

Na wyspie Cebu, jest miejscowość o nazwie Moalboal. To raj dla osób, które kochają podwodny świat. Jest to takie miejsce, gdzie po 7 krokach w wodzie zaczyna się rafa koralowa, a kawałek dalej ściana przepełniona koralami, rybami i żółwiami, które można podziwiać godzinami. Center nurkowych jest tutaj bardzo dużo, prześcigają się ofertami. Zaś nurkowych miejscówek ok 20, o to mapa:

IMG_1544

Odkąd tu dotarliśmy snurkujemy codziennie, no ale przyszedł czas na nurkowanie, bo ostatni raz nurkowałam w Indonezji więc najwyższy czas by przewietrzyć piankę 😉
W czasie kiedy ja w zeszłym roku nurkowałam na Cabilao, Michał nurkował tutaj, więc miał sprawdzone centrum nurkowe (koreańskie:)) o nazwie Ocean Globe Dive, które serdecznie polecam, koszt nurkowania 1200 peso (ok. 100 zł), wraz z wypożyczeniem sprzętu. Zbiórka o 8:00, wypływamy 8:30. Moim przewodnikiem i dive masterem jest dziś Armin, który pomaga przygotować sprzęt, opowiada gdzie będziemy nurkować.

Dziś nurkuje w okolicy wyspy Pescador, która jest tutaj numerem 1 i wogóle jest w Top 5 najlepszych dive site’ów na Filipinach, sprawdzimy zobaczymy 🙂
Będziemy nurkować na ścianie, najpierw na Pescador East, a następnie na Pescador West, na głębokości ok 20 metrów.
Wypływamy, po ok 20 minutach jesteśmy na miejscu, zakładamy sprzęt, skok z łódki – z tego miejsca serdecznie pozdrawiam mojego nauczyciela Michała – dzięki Chłopaku za poświęcony czas, naukę i pomoc w przełamaniu lęku!!
Jak sobie przypomnę ile emocji wywoływały we mnie pierwsze skoki do wody z łódki, a teraz robię to normalnie tak jak oddycham, tak skaczę i już bez większych emocji 🙂 to jestem z siebie dumna.

Schodzimy woda jest ciepła i przyjemna, wszystko jest ok. Słyszę swój oddech i widzę miliony kolorów i jestem znów w raju. Jedni medytują na macie przy zapachu kadzidła, ja medytuje po wodą i czuje się wspaniale.
Po dwóch minutach pojawia się żółw, a dalej ryby małe, wielki, ławice i pojedyncze, krewetki, kraby – cały cudny podwodny świat pełen magii i niezwykłości 🙂
Nurkowanie zajęłam nam 45 minut, później przerwa godzinę i kolejne 46 minut w podwodnym świecie.
Drugie zejście było w prądzie i bardziej techniczne, dla mnie troszkę trudniejsze, ale równie atrakcyjne i pełne wielobarwnych mieszkańców głębin.
Podczas nurkowania nie miałam ze sobą kamerki, ale mam kilka ujęć zrobionych przez Halinkę, wyciągnięte z filmików, które nagrał pod wodą – przepraszam za jakoś inaczej nie umiałam zrobić 😉

Podsumowując Pescadro – miejscówka fajna, choć zmanierowana nurkami na Cabilao i Balicasag, nie dam jej najwyższych not 😉 ale uważam, że warto tu zanurkować!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *