CA. Spacery nad Yuba River

Yuba_River_California_Ducziwdrodze

USA – Kalifornia – pierwsza myśli San Francisco, Los Angeles, Google, Yosemita – ale to nie wszystko. Ten stan kryje wiele pięknych miejsce o których nam europejczykom nie wiele wiadomo. Dlatego postanowiłam nie skupiać się na popełnianiu kolejnego wpisu o SF czy LA, a raczej skierować waszą uwagę w miejsca po za utartym turystycznym szlakiem.

Yuba, to moja największa miłość od pierwszego spaceru nad jej brzegiem. Rzeka ta płynie przez  najbardziej malownicze krajobrazy północnej części Kalifornii w której obecnie przebywam. Wartko płynąca woda ma bardzo energetyczną moc, i dodatkowo w czasie upałów dodatkowo przyjemnie odświeża i orzeźwia 🙂

W odległości do 30 min drogi, od miejsca w którym stacjonuje, znajdują się South Yuba River State Park. Prowadzi do nie go kręta urokliwa droga, która ma na mnie iście regenerujący wpływ – jakby mi ktoś wcisnął przycisk – „przywróć ustawienia fabryczne” 🙂

Yuba River jest największym dopływem rzeki Feather (Sierra Nevada).  Historia tej rzeki, jest silnie związana tutejszej gorączki złota.
W te rejony właśnie sprowadzili się pierwsi europejsko – amerykańcy osadnicy. Założyli dwie osady Grass Valley i Nevada City. Do dziś dnia w Yuba river, można znaleźć złoto, dlatego tak chętnie przez jej poszukiwaczy jest ona odwiedzana.

Kilka zdjęć z jednego z moich spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *