Mazury. Lato żaglami się zaczyna.

Na mazury, mazury, mazury wypływamy tą łajbą z tektury,
Na mazury gdzie wiatr zimny wieje, gdzię sa ryby i grzyby i knieje.
Tam gdzie fale nas bujają, gdzie się ludzie opalają, wschody słońca piekne są i …

Taki refren jest w jednej z szant i tak też zaczęło się moje lato w Polsce. Po moich trzy letnich wojażach po świecie przyszedł czas na spędzenia wiosny i lata w kraju.
Powiem Wam, że doceniam malownicze zielone ojczyste krajobrazy dużo bardziej niż przed wyjazdem 😀
Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, jak najbardziej pasuje do mnie. Kiedy tak bardzo chcemy uwierzyć w to że wszedzie indziej jest lepiej niż w Polsce to tak też będzie i ja nie patrze na ustruj polityczny iprawa kobiet, mężczyzn czy dzieci bo na to też nie patrzyłam jadąc przez świat.

Patrzę na malownicze krajobrazy, otwratość ludzi na siebie, pogodę ducha i to co dany region ma do zaoferowanie, a Polska ma naprawdę dużo i im dłużej w niej jestem tym bardziej to doceniam.
Stwierdzam że chyba kazdemu przydał by się taki czas po za krajem, by mógł zobaczyć że tu gdzie jest wcale nie jest tak źle i że kazda pora roku ma swój urok i choć lubie kiedy jest mi ciepło to lubię też śnieg w górach 😀
Tyle moich refleksji o świecie i życiu, a wracjac do mazur.

Z inicjaktywy Przybysia zebrała się grupa wykwalifikowanej załogi żeglarskiej oraz kilku amatorów przygody z zerowymi kwalifikazjami – na przykład ja 🙂 W swoim życiu może łacznie 3 razy byłam na łódce i jakoś nigdy nie odczuwałam komfortu z tego powodu tym razem, okazało się inaczej.

W życiu chodzi o to by doświadczać swoich słabości i poszerzać swoje granice, a przyjemniej i łatwiej się to robi kiedy obok Ciebie są ludzie, który okazują wsparcie i tworzą przestrzeń do rozowju i nauki. Okazuje się że żagle są super i że mi się to naprawdę podoba, po weekendzie spędzony na wodzie czuje się jak po tygodniu dobrego relaksowania. Atmosfera, pogoda oraz nasza łódka wszystko na najwyższym poziomie. Moja obserwacja jest też taka, że Polskie mariny niczym nie od stają od tych amerykański czy australiskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *