3 ulubione miejsca Australii Zachodniej

Australia od dziecka byłam moim marzeniem. Choć z perspektywy Polski moja wiedza na jej temat zamykała się do Wschodnie wybrzeża, na które żeby było śmiesznie finalnie nie dotarłam 😉

Zachodnie wybrzeże należy do tego mniej znanego, a jak dla mnie bardziej urokliwego bo przepełnionego fauna i flora tego regionu.

Dziś chciałabym się z Wami podzielić 3 miejscami, które stały się moimi ulubionymi i do których będę wracać z radością przy kolejnych wizytach u kangurów 🙂

Shell Beach

Znajduje się w północnej części zachodniego wybrzeża, rejonie Shark Bay (Zatoki Rekina). Niezwykłość i piękno tej plaża polega na tym, że cała wypełniona jest malutkimi białymi muszelkami – więcej przeczytasz – tutaj.
Plaża ta została wpisana na światową listę UNECO.

Kalbarii National Park

Położony ok 500 km na północ od miasta Perth. W rejonie zwanym Midle West. Właśnie tutaj, można zobaczyć skąd nazwa czerwony kontynent. Dla mnie to miejsca ma w sobie coś niezwykłego. Taką bardzo uziemiające energii , która pozwala poczuć łączność z Matką Ziemią. Więcej info tutaj.

Cape La Grand National Park (Esperance)

Można by powiedzieć mój fawort 😉 Lecz wszystkie wymienione miejsca należą do tych, które zajęły miejsce bliskie w sercu.
Przepiękny park narodowy położony południowej części Australii Zachodnie. Można tutaj karmić kangury na plaży, podziwiać obłędny turkus wody i zdobywać okoliczne górki.
Rekomenduje, by zatrzymać się tutaj na kilka dni i po prostu pobyć w łączności blisko z naturą. Podziwiać ją i się w nią wsłuchiwać.
Duży atutem tego miejsca jest to że jest tutaj nie wiele ludzi, wiec można poczuć się jak na odludziu 😉

Jeśli masz pytania dotyczące podróżowania lub pobytu w Australii, zapraszam do kontaktu.
Z przyjemnością podzielę lub wymienię się doświadczeniem -mail@ducziwdrodze.pl lub facebook .

2 Comments on “3 ulubione miejsca Australii Zachodniej”

    1. Podzielam Wasz zachwyt 🙂 Australia dla mnie to wspaniałe spotkanie najpiękniejszą naturą 🙂 My karmiliśmy je orzechami. Generalnie kangury żywią się liśćmi, ziołami i trawą, więc jakimś dobrym przysmakiem roślinnym nie pogardzą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *